V České republice žije více než 1 milion lidí závislých na alkoholu, drogách nebo hazardu. Další více než milion rodičů, partnerů, přátel tím trpí a hledá pomoc pro své blízké. Bez pomoci představují závislosti často neřešitelný problém. Věříme, že každý člověk se dokáže vypořádat se svojí závislostí. 


Máme více než 30 letou zkušenost s pomocí závislým a spolupracujeme s dalšími organizacemi poskytujícími pomoc závislým a jejich blízkým. Nenarušíme vaše soukromí a anonymitu, pokud vy sami nebudete chtít o sobě mluvit, nebudeme informace o vás vynášet a říkat druhým lidem, a to ani vašim blízkým, je to jen na vás, co během setkání řeknete a co ne, víme, že chcete své problémy vyřešit, ačkoli to pro vás není jednoduché, chceme abyste se cítil bezpečně. 

Za kampaní  "Propojená generace" stojí Teen Challenge Int. ČR. Naší snahou je pomoci lidem najít pomoc, a to ne pouze v rámci organizace Teen Challenge, ale s ohledem na potřeby, preference a možnosti, které lidé v potřebě mají. 

"Nedávno mi volala jedna paní z malé vesnice ve středních Čechách. Má 16 letého syna, se kterým si neví rady, který pravděpodobně začal užívat drogy. Když jsem se jí zeptal, jak na mně dostala číslo, říkala, že má kamarádku od baptistů, (sama není věřící křesťankou), která ji povzbudila, ať zavolá. Povídali jsme si o jejich potřebách a potížích a nakonec našli  možností, na koho se obrátit v její blízkosti." 

Toto je jenom jeden z příkladů. Všichni můžeme mít ve své rodině, mezi přáteli, spolupracovníky a spolužáky, ty, kteří jsou životem svých závislých blízkých přímo ovlivněni a velmi často neví na koho se obrátit a často své potíže skrývají. Většina lidí, kteří vyhledají pomoc, to udělají proto, že jim někdo v jejich okolí dá kontakt na služby pro závislé.

Požádej o podporu

WhastApp

Mon - Fri 13:00 - 15:00

© Copyright 2024 Teen Challenge Int. ČR.  DARUJ

Created with Mobirise web page theme